Google Pay fizetés elutasítása

Helló mindenki!

Gondoltam kiadom magamból! :smiley: Nálam pontosan ugyanazok a problémák vannak mint, amiket itt felsoroltatok a mobilos érintéses fizetés amit már a Simple első bétája óta használok és hozzám nőtt.

Tavaly gondoltam ugrok egyet itt a Google Pay az országban hát rástartoltam, regeltem a Curve kártyát és már jött is. Aktiválás: BORZALOM! 15 nap volt mire átveregettem magam a supporton. Arányaiban 10-ből 1 fizetés megy át érintésesen amúgy eldobálja, levonja visszarakja össze vissza szerencsétlenkedik.

Sokan szídják a Simple-t de az utóbbi 2 évben összesen nem volt annyi problémám vele mint a Curve-val 2 hét alatt. Márpedig a pénz az pénz és nem játék. Összességében egyelőre valószínűleg megy a fiókba a Curve mert a legfontosabbat nem tudta megadni Fintechként a BIZALMAT. Bennem nem tudtak ébreszteni pedig NAGYON lelkesen álltam neki! És hogy miért?

Contra

• Support válaszidő 4-5 nap, ha egyáltalán válaszolnak
  • Ez hogy hónapok óta nem tudják megoldani hogy a GBP != HUF Back in timenál az mi már?
  • 10-ből 9 Google Pay érintéses fizetést elutasít teljsen random. Tegnapelőtt 18900 simán átment ma reggel 422 Ft-ot eldobott. Valószínűleg amit sokan írtok a nagyobb tranzakciók nem működnek. Webes vásárlásnál megy de Google Pay-el bizonyos összeg felett elutasít!
  • Nem lehet pl Coinbasen használni a kártyát ismeretlen indok miatt elutasítja…

Pro

• Egyszerű app
  • Gyors online fizetés nem kell lépcsőkkel szerencsétlenekdni
  • Sok kártyát be lehet kötni de mivel a legfontosabb funkciója a Back In Time nem használható így kb mindegy

Belekötöttem több kártyámat is Revolut Transferwise OTP de mindig ugyanaz. Elég ránézni a Revolut + Google Pay kombinációra, na ott 10-ből 10 átmegy… értem én, hogy más a helyzet de akkor ne lengessük be, hogy elérhető, ha közben nincs kitesztelve és nem működik és ha már ennyien jelzik nekik, hogy valami szar van akkor miért nem hasalnak rá?

És még egyszer utoljára! A Curve olyan mintha a falnak beszélnél! Ez tény, ha ezzel együtt tud valaki élni akkor hajrá de ez igaz a Revolutra is! Aki pedig a pénzét biztos elérhető kezekben szereti forgatni az továbbra is válasszon rendes bankot vagy TW-hez hasonló fintechet. Olcsó (ingyen) húsnak sajnos híg a leve és ezt maximálisan bebizonyítja a Curve is :frowning: Az ötlet ZSENIÁLIS a megvalósítás… ahh na ott vannak gondok!

Igazából ennyi. Visszatértem az OTP ökoszisztémájához ismét…
Majd ha jobb szelek fújnak újra ránézünk :slight_smile:

Üdv

Szia,

Nem a Google Pay-el van a probléma, hanem a Curve-vel. A Curve szerveztileg egy katasztrófa. Én gpay elutasítások miatt már nem is fogom használni mobilon a kártyát, viszont online fizetve pl Revolutot töltve gpay-en keresztül akár 50 ezer vagy több is simán átmegy, de ez terminálon keresztül már sikertelen lenne 100%.

A support nem túl jó Revolut-nál is, de azért mégis ég és föld a Curve-höz képest. A gyorsaságról nem beszélve. A TW pedig még a Revolut-nál is jobb, mivel van magyar támogatás is.

Viszont a Revolut gpay párossal mi a problémád, ha 10-ből 10 átmegy gpay alatt, akkor nem hiszem, hogy többivel probléma lenne. Értem, a support gyenge ott is, de azért kevesebb hibával találkoznál, sőt kb semmivel. Szerintem sokat nem fog ez javulni, erre kár várni a Curve esetében.

Hello hello.

Ez használati kérdés. Úgye én a Simplet is pont azért szeretem mert képes több kártyát kezelni, mivel négyet kell nekem egyszerre ezért a Curve lenne az egyetlen opció. Huf,eur,gold,céges és mindegyiket használnom kell. Igy talán érthetőbb, hogy miért nincs nagyon választási lehetőségem, mivel picit másabbak a bankolási szokásaim mint másoknak

DE egyébként egyetértek veled.

Mondjuk a Revolut ott vesztette el a bizalmammat amikor 2000 euroért akartam vásárolni és feltolás után blokkolta az accountomat. Jó persze utánna megoldódott csak éppen abban a pillanatban 2000 eur állt benne és 2000-et meg kénytelen voltam az eur kártyámról fizetni normál úton. Azóta Revolutra csak alacsony összegeket rakok és kb az eldobhatós kártyáját használom mert az nagyon nagy találmány. Annyit megtanultam az esetből.hogy revolutra óvatosan kell pénzt mozgatni a fokozatosság 3s a folyamatosság elve mellett, akkor az AI-ja nem fog betiltani.

Tw-ről tényleg nem tudok én se rosszat mondani annyi hogy picit drága nagyjából banki árazása van picivel olcsóbb, de az hogy tényleg 100% ban látod a költségeidet mire fordítják na az nagyon korrekt! Hallottam sztorikat hogy nagyobb összegeknél ott is szoktak blokkolni de nekem nem volt még ilyen mondjuk elég régi a számlám lehet azért.

Na szóval alapvetően a Curve megoldása abszolút nekem való lenne, de mivel nem működik rendesen Gpay-el (ami egyértelműen a Curve hibája) így sajnos ahogy mondtam egyenlőre marad a fiók :slight_smile:

Revolut nagy talány ebből a szempontból, mert Te példának van pont ellenkezője is, aki simán fel tudja tölteni ennyivel is és még soha nem kapcsolták le vagyis ezt állítja az illető. Nehéz megérteni az algoritmusukat, de ezen szerintem a Revolut is tudna picit változtatni a jövőben, pláne ha tényleg mindenhol bank lesz.

Viszont sajnos ez addig nem fog változni, amíg a magyar bankok a psd2 szabályozást kihasználva nem nyitnak a fintech cégek felé, mert ha pl a magyar számládat össze tudnád kötni a Revolut számláddal, akkor simán látják, hogy honnan érkezik a bevétel és elkerülhetőek lennének ezek felesleges adminisztrációs műveletek.Értem, hogy valaki nem szeretné ezt megadni, de kinek milyen titkolnia valója van, ha nem a NER-hez tartozik? :smiley: Sajna a magyar bankok nem szeretik a fintech cégeket (Pl OTP vezérigazgatója kifejezetten nem szereti a Revolutot), látható pl az ERSTE aki már blokkolja a Curve-öt. Ott is lenne megoldás, de ezt a bankot nem nagyon érdekli. A Curve meg szokásosan hallgat és kb semmit nem csinálnak. Szóval ebben a Curve is hibás.

TW-nál tényleg nincs annyi blokkolás, én október óta szerény 350ezer forintot küldtem át rajta gpay és utalással együtt és még semmit nem szólt. Ott is van példa, hogy sokan lakás árát simán utalták ki róla és egy szót nem szóltak érte. Nem tudom, hogy megy ott, de Tw-nál nyugodtabban tudsz pénzügyeket intézni, pláné mióta MNB engedélyt adott az AFR rendszerhez. Az árait összehasonlítva valóban nem olcsó az utalási díjak, viszont ott nincsenek csomagok, mint a Revolut-nál, így a TW-nak is meg kell élnie valamiből, így ha azt nézzük, akkor simán elfogadhatóak az árak. Pl milliós forintos utalás 96 Ft-ért szerintem nem rossz, ezt az OTP-nél kb 1500 Ft-ért vállalják. :smiley:

Visszatérve a Curve-re. A két másik fintech cég, akik másban utaznak nagyrészt, de azért hasonló a termék, mégis sokkal jobb rendszer alatt megy, mint a Curve. Szerintem itt teljes újraépítésre lesz szükség. Oké, hogy ilyet enki nem kínál, hogy egy kártyaával használhatod a többi kártyádat, de jelenelg ez nem 100%-os, sőt sok esetben 50%-ot se érjük el. Az is jó, hogy próbálnak felvenni új ügyfélszolgálatos embereket, mert most van rá pénz, de attól még a robot sablon válaszok nem fognak megszűnni és a hibák sorozatai se fognak véget érni, pláne a magyar felhasználóknál, ahol ugye nem euró van vagy font, hanem a jó öreg forinttal kell vacakolniuk. Nagyon hirtelen lettek ők sikeresek és ezt egyszerűen nem tudják tartani azzal a 30 fős csapattal a hátuk mögött. :smiley:

1 Like

Sziasztok.
Érthető, vagyis megérthető amit írtok,
DE:
Azóta az ominózus decemberi nagy “leállás” óta EGYETLEN EGYSZER SEM hagyott szarban. 30 Ft is és 100 ezer is simán megy egyből. Mind gpay-n keresztül, mobillal. A kártyát magát idén szerintem még elő sem kellett vennem… Szóval fura ezt így újra olvasni másfél-két hónap után…
De ismétlem, megértem, mert pontosan ugyanígy egy rémálom volt együtt élni vele azokban az időkben. Viszont én most lekopogom, de emelem kalapom, mert az évvégi szarakodást amióta megoldották, nálam 100%-os a működés. Igen a GBT-t megoldhatnák végre, de igazából ha őszinte akarok lenni, azt én nem is használom. Szóval ne add fel, én is majdnem felnégyeltem a kártyát, nagyon a határán voltam, de itt most minden tökéletes és már elég hosszú idő óta. Remélem így is marad.
Egy apró tanács, ne a support-on keresztül, hanem a complaint-es emailen kommunikálj velük. Arra 1-2 nap alatt mindig válaszoltak eddig és mindig mindent megoldottak, sőt amikor a nagy leallás volt decemberben, még fel is dobtak 20£ fájdalompénzt, és megkérdezték, hogy számlára kérem, vagy a Cashback kártyára. :blush:
Az erste sztori amúgy nem gyenge, remélem brutál büntetést kapnak az MNB-től (de sajnos valószínűleg nem fognak, mert a helyi “bankárvilág” ebben össze fog zárni, valószínűleg előbb-utóbb az MNB is behódol a sírós szegény csóró kereskedelmi bankoknak…). Én részemről addig a pillanatig tartok egyetlen Ft-ot is magyar ker. banknál, amíg 100%-ig ingyenes a számlám és nem korlátozzák be a Curve-t, revolutot, stb. Mert az a félő, hogy ez az erste sztori precedens lesz és ha nem kúrják meg őket ezért a mocsokságért, amit csinálnak a Curve-vel, akkor elindul egy lavina és mindegyik mocsadék bank be fog keményíteni. Sajnos az az idő is eljöhet még, mikor a revolutot is ellehetetlenítik azzal, hogy a töltést egyszercsak nem vásárlásának minősítik. Na addig a napig van számlám “magyar” banknál… Azért sok könnycseppet ne morzsoljuk értük, hogy alig jut nekik kenyérre…

1 Like

Te milyen bankkártyát használsz mögötte? Neked akkor nagy mázlid van velük, mert nekem január óta elég sok elutasítás volt gpay alatt, ráadásul lassú is, mármint érintés után hosszú másodpercig várakozott mire elutasította vagy elfogadta. Nem tudom mi lehetett csak sejteni lehet, ahogy a jelenlegi eseményeket figyeljük.

Szerintem attól is függ, hogy milyen kártya van mögötte, mármint melyik bank kártyája, mert az ERSTE példájából látjuk, hogy a többi bank se csinálja jól ez a hitelesítési módszert ahogy a 24.hu cikkéből kiderül, ezért lehet az hogy gpay mögött van ez az elutasítás is, de sajnos a Curve ezzel nem foglalkozik az eddigi válaszaiból. Nem tudok mondjuk másra gondolni, de az biztos, hogy a Curve-nél se 100%-os a dolog.

Amúgy én is a complaint címre írtam, mert tényleg 1 órán belül jött válasz, de azt mindig lezárták és a support-nak továbbították. Az utolsó complaint-ra azt írták, hogy vegyem ki a nem oda illő szavakat és majd válaszolnak, ez volt az utolsó dupla elutasítás + beterhelés móka után. :slight_smile: Kivettem azt az egy szót, ami szerintem csúnya volt (baromság szó volt :D) elküldtem újra válaszként, de lassan eltelik megint két hét és még nem válaszoltak, igaz azóta nem is használom Gpay alatt ez a fost, mert semmit nem ér nálam. Kár értük, mert tényleg jó lenne és kikerülhető lenne a másik két feltöltős fintech cég, de szerintem ennyi elutasítás után én már nem mernék csak a Curve-re hagyatkozni.

Sziasztok, jelentkeznék én is a témában. Az előzmény:
A Curve kártyámat még 2019-ben regisztráltam be a GPay alá Londonban jártamban, amikor az app ott ezt váratlanul felajánlotta. Ezután ott és itthon (és máshol) is remekül működött a mobilos érintés nélküli fizetés. Egészen addig, amíg tavaly decemberben be nem harangozták, hogy most már Magyarországon is elérhető a GPay és pl. a feleségem Curve kártyáját már úgy tudtuk idehaza beregisztrálni a GPay alá, hogy nem kellett hozzá VPN-en országot váltanunk.

Tavaly decembertől viszont viszonylag rendszeresen van sikertelen GPay érintés nélküli fizetésem. Ilyenkor mindig 050-es hibakódot kaptam a terminálon, amiről nem tudták megmondani, mit jelent. Többszöri sikertelen próbálkozás után ilyenkor előveszem a fizikai Curve kártyát és azzal tudok fizetni érintés nélkül is. Észrevettem, hogy ez mindig PIN köteles tranzakció volt. Azt is észrevettem, hogy míg korábban a mobilos fizetésnél időnként a GPay kért egy extra ujjlenyomatos hitelesítést, december óta ilyen esetre nem emlékszem.
Egy-egy ilyen incidens után egy darabig újra tudtam mobillal is fizetni, akár egész nagy (többszázezer HUF) összegben is.

A Curve support nem tudott érdemben segíteni.
Tanácsolták, hogy a Curve app-ban lock-oljam és unlock-oljam a Curve kártyát. Nem segített.
Tanácsolták, hogy vegyem ki a Curve kártyát a GPay-ből és regisztráljam be újra. Nem segített.
Aztán most legutoljára írtak egy olyat, hogy a POS terminál hibás ARQC-t továbbít és ezért az elutasítás. De ne aggódjak, mert látják, hogy utána volt sikeres érintésmentes fizetésem is, úgyhogy minden rendben a kártyámmal. Sajnos ez engem nem segít ki, mert bosszantó, hogy teljesen váratlan helyzetekben hagy cserben a Curve kártyám, ha mobillal fizetnék, amit viszont nagyon megszerettem.

Én Raiffeisennel vagyok mögötte alapvetően, néha néha játekból átváltom Revolutra, csak a valtozatosság kedvéért, meg hogy megnézzem az is rendben működik-e.
Csak remélni tudom, hogy ez így is marad, mert kár lenne értük. Én szeretem ezt a Curve dolgot még a maguk hülyeségeivel is. Persze akkor, amikor működik rendesen és megbízhatóan.
Amúgy ha velük nem is lesz baj, de neadj’isten a bankok rákapnak erre az erstés mocsokságra és nem kaszalják el őket ezért, olyan nagy baj akkor sem lesz, mert a revolut-ot még mindig tudjuk használni Curve mögött - igaz, a revolut eleve megy a Gpay- ben itthon is…

Szia,

Igen, nekem is 050 kóddal utasított el, viszont azokat nem terhelte be, csak 074 kóddal lévőket, aminél szerintem a Curve mögötti kártyakibocsájtó bank utasíthatta el a rossz hitelesítés miatt. Szerintem itt van az összefüggés, mivel elvileg a gpay alatt nem kellene PIN kódot használni, de valamiért a hitelesíti hiánya miatt utasíthatja el a Gpay (ez a 050), amivel a Curve semmit nem tud kezdeni, hiába nyomom meg az ujjlenyomatleolvasót, nem ér semmit, ezt gpay nem tudja továbbítani a curve mögötti kártyára se. Majd leírják mások szakszavakkal, de valami hasonló történik.

A lényeg, hogy biztos köze van a PSD2 szabályozásnak.

@Sch

Ezek szerint a Rafi se úgy hitelesít, mint az ERSTE és a többiek. Kíváncsi leszek, hogy ERSTE után
melyik bank áll be mögéjük, az én tippem OTP, aki nyíltan ellenzi az összes fintech céget. Mondjuk ennyi idő után a Curve is reagálhatott volna erre az ERSTE mocskára, de semmit nem mondanak. Szerintem ez elég gyenge hozzáállás a részükről is. Rég ki lehetett volna adni egy sajtóközleményt, de hallgatnak…

Sziasztok!

Korábban simán működött google pay-el a curve-ös virtuális kártyám, de most folyton ezt dobja ha kézzel adom hozzá a google pay app-ban:

"Request failed

Your transaction cannot be completed. Learn more. [OR-TAPSH-08]"

Ha pedig a Curve app-ból adom hozzá az “Add to GPay” gombbal:

"Can’t complete setup for contactless payment

To resolve this, you’ll need to contact your bank. You can still pay with this card on Google and across other apps and sites."

A supportnak írtam, azt mondták, hogy valamit változtattak az accountomon, de nem változott semmi, ugyanúgy nem megy, pedig korábban működött.

Ha support nem tudja megcsinálni, akkor nem sokat lehet vele kezdeni. Esetleg rendelj egy fizikai kártyát, annak más lesz a száma, hátha azt hozzá tudod majd adni.

Új jelenség!
Bauhausban nem tudok pár hete GPay-el fizetni. Feldobja, hogy HUF vagy EUR-ban akarok (eddig ilyet nem kérdezett), majd miután kiválasztom hogy HUF elutasításra kerül.
De simán a fizikai CURVE kártyával tudok fizetni.
Más is tapasztalt hasonlót?