"It look like you've reached your card limit. Please contact our support team." Hiba üzenet

Sziasztok!

Egy szűk hete jelentkezett nálam egy olyan probléma, hogy nagyjából 2000 (HUF) költés felett limit túllépésre hivakozva mindenhol elútasítják a Curve kártyámat. Utánna tudnátok nézni a kedvemért? :slight_smile: Nagyon tetszik a szolgáltatásotok, de így sajnos használhatatlan. :frowning:

Válaszotokat, és időtöket előrre is köszönöm.
Tisztelettel: Dávid.

:point_down:t2:

Please contact our support team.

support@imaginecurve.com

nem kaptal veletlenul mostanaban uj kartyat?

Nagyjából két hónapja használom a szolgáltatást. Természetesen az akkor megrendelt első kártyám él. Ha minden igaz itt olvastam a hozzászólásaidat hasonló probléma kapcsán. Nem te vagy az akinek október óta ülnek hasonló problémáján?

azt pont most javitottak ki, de az a back in time-ot erintette. de volt ilyen is, amikor a uk bin-es kartyamat magyarra csereltettem

az appban huf-ban vagy gbp-ben vannak a limitjeid? de akarmelyikben is, maga a hiba az lehet, hogy a 2000 huf-ot 2000 gbp-kent ertelmezi a rendszer

Sajnos én nem tudom úgy valós időben meglesni, ahogy a korábban említett topicban láttam róla képernyő képet… Engem csak átdob egy 2016-os táblázatra… :frowning:

Ennyit látok mindösszesen. Egyedül a kártyám tulajdonságai alatt tudtam magam változtatni a kártyák pénznemét. Huf-ról Huf-ról de nem oldotta meg a problémát… Túl egyszerű lett volna… :frowning:

ez amugy szinten gyakori hiba. akkor ezt kell megirni a supportnak, hogy ellenorizzek, milyen limitek vannak beallitva a kartyadhoz, mert limittel kapcsolatos hibauzenetet kapsz egy minimalis koltesre is

Tudnál adni nekem hozzájuk elérhetőséget? Kérlek nézd el alkalmatlanságomat, de közvetlenül hozzájuk tartozó elérhetőséget nem találtam. :frowning: csak ezt a felületet…

support@imaginecurve.com, de arrol a cimrol irjal, amivel regisztraltal

This topic was automatically closed 7 days after the last reply. New replies are no longer allowed.