Jak wyłączyć podwójne przewalutowanie?

Cześć. jest sposób na wyłączenie podwójnego przewalutowania?
Robię zakupy w biedronce przy kasie mi wyskakuje ze place w GPB… a kartę mam podpięta z PKO w PLN.
I robi się kolo bo pobiera złotówki z konta zamienia na funty i z powrotem na zł …
A ja place za przewalutowanie w banku na GPB a w curve na PLN
Karta ustawiona na PLN

Na pewno masz pln-y ustawione w ustawieniach samej karty podlaczonej pod curve?

Zerknij na ustawienia karty w Curve powinieneś mieć ustawione tak jak na screenie.

Curve czasem przy dodawaniu karty źle podstawi walutę.

Jeśli masz PLNy a pobiera funty to pytanie czy na pewno dobrze wybierasz na terminalu walutę?

Ja mam tak na BP - terminal uporczywie wykrywa kartę jako brytyjską i proponuje płatność w GBP - wystarczy wybrać na terminalu że chcesz płacić w PLN.

1 Like

Card currency - PLN mam tak samo .
A na terminalu nie mam opcji zmiany waluty.
Wyświetla mi tylko np.
“39,40ZŁ
8 GPB
Pin XXXX”
no i czerwony zielony.

Wygląda na to, że terminal wymusza usługę DCC bez możliwości wyboru waluty (czego robić nie powinien). Albo opcja wyboru waluty jest na wyświetlaczu bardzo nieintuicyjna.

Sprawę należałoby zgłosić do agenta rozliczeniowego dostarczającego terminal do sklepu.

1 Like

Masz racje! Terminal na kasie 2 robił cyrki przy czym reszta terminali na sklepie już działa poprawnie.
Jako osoba zielona nawet się nie zorientowałem, że takie coś ma miejsce.
Dziękuję za wyjaśnienie.

Istnieją jeszcze w Polsce starodawne terminale(na szczęście w niewielkiej ilości) które opcje wyboru waluty pokazują kasjerowi a nie klientowi. Dlatego zawsze jak coś takiego się dzieje to warto wytłumaczyć kasjerowi że chce się płacić w złotówkach :wink:

Cieszę się że wszystko się wyjaśniło. Szkoda tylko że mamy przymusową przerwę od Curve przez Wirecard :frowning:

zawsze wybieraj czerwony guzik (w sklepie i w bankomacie) oznacza on iż nie zgadzasz się na przewalutowanie i chcesz zapłacić w lokalnej walucie

1 Like