Nie dziala karta Curve

Od ponad tygodnia nie moge uzyc swojej karty Curve, pisalem na support Curve otrzymalem wiadomosc w stylu " dziekuje za kontakt, sprobujemy pomoc" - od 16.09.2020 nie otrzymalem zadnej wiadomosci. Chcialbym wiedziec czemu nie dziala moja karta, od prawie roku kazda transakcje robie za pomoc Curve.

Sprawdzałeś limity karty? Może przekroczyłeś limit na miesiąc albo rok.

W tym przypadku bardziej skoncentrowałbym się na karcie podpiętej do Curve. Czy z nią jest wszystko w porządku? Limity, blokady niektórych transakcji itp. Polecam kontakt z bankiem, który ją wydał.

mam podpiete 10 kart po curve, zadna nie dziala- kazda transakcja moja jest odrzucana przez apple pay i przepisujac numery karty. Od support’u dostaje tylko wiadomosc ze zajma sie moja sprawa, a potem cisza.

limity nie zostaly przekroczone- sprawdzalem

A płatność kartą fizyczną Curve w terminalu przechodzi? Aż dziwne, że support potrzebuje tyle czasu na diagnozę problemu. Powodzenia w walce!

U mnie to samo, dodatkowo nie mogę dodać nowej karty. Obsługa klienta ma to w dupie. Gówno a nie usługa. Szkoda nerwów i zachodu na te dziadowskie fintechy. Bank to jednak bank.

1 Like

nigdzie nie da sie karty uzyc. Mi ta karta bardzo pomaga, poniewaz uzywam 10 kart

1 Like

U mnie dokładnie to samo. Nie mogę dokonać płatności żadną z podpiętych kart, zarówno w sklepie jak i internecie. Support nie odpisuje od dwóch dni na czacie, infolinia miała się zająć sprawą i nadal cisza, na Twitterze nie odpisują… Wyświetla się informacja o przekroczeniu limitu gdzie te nie są nawet w połowie

ja swoja zablokowalem, przestaje ufac tej kracie, u mnie dziala i to az bardzo, jestem podwojnie kasowany w londynskim metrze, dzienna maxymalna kwota w moich strefach to 8.50 a dziennie sciagane jest 2 razy po 8.50 a najlepsze jest to jeden dzien nawet nie uzylem karty curve tylko kredytowki HSBC a na statement ma ze tez uzylem curve i bank sciagnal. Cyrk i tyle.

1 Like

Jakiś problem ma PayU. Ostatnio płaciłem właśnie przez payU karta Curve. Pomimo, ze poszła autoryzacja i karta banku została obciążona to payU generowało komunikat o nieudanej transakcji. Zrobiłem tak dwa razy, ostatecznie zapłaciłem bezposrednio karta banku i wtedy już było ok. Wszystkie trzy transakcje zostały zaksięgowane. Po kontakcie z payU i przesłaniu im potwierdzeń obciążenia zwrócili pieniądze bez komentarza.