Order cancelled but funds have been taken from card

Good day. On March 12, I made a transaction via the curve payment card (combined with the revolut card). The store has canceled my order. The funds were first refunded but a few hours later they were taken again. I have contacted both the shop and the revolut on this matter. The store claims that it has not collected the funds, while revolut recommends contacting Curve. Where is my money ??? . I asked Curve by aplication for an urgent clarification of this situation but there is no response…

Cześć!

Z mojego doświadczenia środki w takiej sytuacji wracają na oryginalne konto w ciągu kilku dni. Jeśli tak się nie stanie, albo po prostu chcesz przyspieszyć ten proces, możesz napisać z maila powiązanego z twoim kontem Curve na adres support@imaginecurve.com. Z reguły działa to sprawniej niż czat w apce.

Podobne doświadczenia u mnie. To nie jest firma, gdzie pierwotnie rejestrowałem swoje konto.

Środki z konta głównego pobrali (bank potwierdza blokadę środków i brak problemów z ich strony) z karty nie mogę korzystać bo jest chyba zablokowana, support nie odpisuje, rachunki czekają na opłaty. Musiałem nadpłacić swoją kartę, żeby móc z niej korzystać.

Za polecenie nie otrzymałem “tych głupich” 5GBP - to mój znajomy ma do nich pisać, że ja nie dostałem kasy za polecenie bo “nie mogą dyskutować na temat finansów kogoś innego ze mną”. A wiem, że z karty korzystał podobnie jak ja. Nawet mu w ten sposób środki przesłałem, żeby przetestować Curve Send.

Już teraz mam problem powierzyć im finanse, a grzebią z kredytami… Mają coraz gorsze priorytety i gubią się w tym co robią. Zdecydowanie trzeba zacząć patrzeć im na ręce.