Problem z kontem curve

Witam! Chciałbym zapytać czy ktoś miał podobny problem co ja. Dwa dni temu założyłem konto w curve, wykupiłem pakiet w planie metal. Dodałem kilka kart, zrobiłem kilka zakupów online. Przyszły mi nawet potwierdzenia na e-maila o wykonanych tranzakcjach. Wczoraj po południu wylogowało mnie z aplikacji, a jak zalogowałem się swoim numerem to kierowało mnie do założenia konta. Wypełniłem wszystko bo myślałem, że może to aktualizacja danych. Następnie musiałem dodać kartę. Dodałem, ale tylko taką, jakiej nie dodawałem do swojego konta wcześniej, bo nie przechodziła weryfikacja. Następnie pokazało mi, że mam wybrać plan. Nic nie klikałem, bo aktywowałem już plan dwa dni temu. Co mam robić? Pisałem kilka razy do curve. Na razie nikt nie odpisał. Miał ktoś podobnie?

Cześć, czy dostałeś jakąś informację od supportu? Miałem tę samą sytuację

Witaj! Curve zwrócił mi pieniądze za plan z pomniejszeniem tej kwoty za dwa dni korzystania z tego konta. Potem założyłem nowe i wszystko było w porządku

Czy napisali z jakiego powodu zamknęli to pierwsze konto? Miałeś już kiedys curve?

Nie napisali tylko po prostu pieniądze na konto wróciły pomniejszone o te dwa dni korzystania. Musiał to być problem po ich stronie. Kiedyś miałem konto ale bardzo dawno. Mogło to być też związane z linkiem przez który zakładałem konto, bo dzięki niemu miałem dostać bonus na 10£ a z tego co wiem oni już nie dają tego bonusu.

Poczekaj na zwrot środków a potem załóż nowe konto ale już przez ich aplikacje nie przez czyjeś linki a tymbardziej wyszukane w internecie.