Problem ze zwrotem w usludze Back in time

Witajcie,
Na początku listopada moja karta debetowa została obciążona dwiema opłatami za netflixa za pośrednictwem Curve, w sumie 104pln.
13 listopada podpiąłem nowa kartę do Curve tym razem kreydtowke z BNP Paribas i pomyślałem ze użyje opcji back in Time żeby zgarnąć punkty bonusowe na niej. Tak tez zrobiłem i moja karta kredytowa została obciążona na sumę 104pln.
Problem jest taki ze na moja debetowke z mbanku nadal nie otrzymałem tych środków wiec wydałem w sumie 208zl na ten moment.
Support prawie nie działa, nie odpisują na moje wiadomości…
Proszę o pomoc bo nie wiem co robić.

a moze wszystko bylo OK? chodzi o to, ze niektore banki zdejmuja blokade i nie pobieraja srodkow z konta. Mam tak w millennum i aliorze iz np. robie zakup curve + millennium saldo w millennium spada i kwota jest blokowana. Wtedy robie GBiT do aliora. W alior banku pobiera mi kwote jako zakup i widnieje w blokadach (saldo sie zmniejsza), a w millennium zdejmuja blokade i srodki sa w millennium - wtedy z millennium nic nie ubywa. Musialbys najlepiej zadzwonic do banku i zapytac czy ten konkretny zakup zostal rozliczony, czy bank zdjął blokadę i srodki wrocily na konto.