Tranzakciok nagy reszet elutasitja a kereskedo de a Curve megterheli a mogottes hitelkartyat

Elloptak a regi Curve kartyamat. Kertem ujat, kb 2 honapja megjott, de gyakorlatilag hasznalhatatlan. Kezdodott azzal hogy a limit-eknek 3750 gbp volt kiirva, de ha koltottem pl. 1000 ft-ot akkor az 1000 gbp-t vett le a limitbol. Persze a max koltesem napi 3750 ft volt 3750 gbp helyett. Irtam a supportnak hogy miota megkaptam az uj kartyamat azota rosszak a limitek. Erre valami mesterseges intelligencia valaszolt hogy latja hogy uj kartyat kerek ezert adjak meg meg par adatot. rajottem hogy ha a kaptam uj kartyat helyet ( new card ) kaptam csere kartyat irok ( replacement card ) akkor a mesterseges intelligencia nem akar ramtukmalni ujabb kartyat es jopar nap mulva akar egy supportos is valaszol. Kb. az otodik supportos es egy honap utan utkoztem egy olyan supportosba aki nem csak sablonvalaszokat kuldott ( a mogottes bank utasitja el a tranzakcioimat, telepitsem ujra az alkalmazast stb ) hanem utananezett es atallitotta a limitjeimet, ezutan mar ft-ben lattam a limiteket es ez mar nem volt akadalya a kartya hasznalatanak. Viszont azota meg kb 90%-ban az tortenik hogy a kereskedo azt mondja hogy sikertelen volt a vasarlas viszont a Curve beterheli a mogottes hitelkartyamat es par nap mulva kapom vissza az osszeget. Es ez nem csak netes hasznalatnal jon elo, hanem pl. MOL kuton, postan meg mindenhol. Utanaolvastam forumokon ( pl. index fintech forum ), es ugy tunik hogy azoknak vannak problemai akiknek uj kartyaja van ami mar nem UK bin-es. Kerdesem hogy lehet-e kapni UK bin-es kartyat, mert en alapvetoen szeretnem hasznalni csak a jelenlegi az hasznalhatatlan. Vagy tudnak-e a problemarol es tervezik-e javitani belathato idon belul.

üdv a klubban! ez ilyen lett, én is uk kártyáról “downgrade-eltem” magyarra, és pont ugyanez történik velem, használhatatlan az egész. viszont nekem már elegem lett, tegnap már panaszt írtam a complaints@imaginecurve.com címre. írjál te is, minél többen írják meg, hogy használhatatlan a magyar kártyájuk, annál jobb. én a panaszban azt kértem, adjanak normálisan működő uk kártyát, meglátjuk, mi lesz a válasz (egyébként a back in time-ot sem tudod használni, 5000 gbp helyett 5000 huf a limit - csak mondom örömhírnek…)

Tudnak a problémáról, de arról egyelőre nincs információ, hogy mikor javítják. Elvileg dolgoznak rajta.

Sziasztok! Mar ha szabad tegezodnom. Orulok, hogy vannak magyarorszagi felhasznalok, en is magyar cimre kertem a kartyat es tobbnyire jol mukodik es hasznos, pl. abban, hogy igy hasznalhatom a Google Pay-t magyar bankkartyakkal, amikkel amugy nem mukodne, de egyebkent is. Viszont en is most tapasztaltam azt, hogy (szerencsere nem tul oriasi tranzakcional) visszautasitotta a terminal, fizettem ujra, es vegul 3szor jelent meg a Revolut kartyamon az osszeg. Ebbol az egyik egy hettel kesobb eltunt, csak pending volt. 2 viszont maradt. Amikor marciusban volt ilyen gond, az appban irtam a Curvenak, gyorsan valaszoltak, tok rendesek voltak, par nap es megoldodott. Most az appban nem lehetett irni, es emailt ugy tunik hiaba irok. Hogy romolhatott ennyire ez? Pedig ugy tunt, nagyon is fontos nekik a customer experience. Az itteni problemakon nagyon csodalkozom - nekem az utobbi 9 honapban foleg jo tapasztalataim voltak vele.

szia,
amig regi ( UK ) kartyam volt sose volt semmi bajom vele
az uj kartyakkal van baj, gyakorlatilag hasznalhatatlan

Mit ertesz magyar es angol kartya alatt? Az enyem elso 4 szamjegye 5375, ebbol kiderul? Sok terminal felismeri mint angol kartyat, es (persze rossz arfolyamon) fontban akarja levenni…
Nekem vegre valaszolt a Curve, hogy december 1en volt valami gond, emiatt volt ez, es 7 nap alatt vissza kene jonnie a penznek, esetleg 7+5 nap alatt. Mondjuk ennyi nap mar eltelt azota :slight_smile:
Leginkabb arra lennek kivancsi, hogy akkor jol ertem, hogy ha a Curve appben csak egyszer mutatja a sikeres tranzakciot, akkor a vegen OK lesz?
Koszi!

A tiéd valószínűleg angol lesz, amúgy az első 8 számjegy alapján tudod megnézni pl. itt: https://binlist.net/

Azt az információt kaptam, hogy javították a 5574-gyel kezdődő kártyák fizetési problémáját. Akit érintett a probléma az légyszi nézzen rá és jelezzen vissza. Köszi!

koszi az info-t, ki fogom probalni

Ma 2-bol ketto tranzakcio oke volt. Tesztelem tovabb.

1 Like

Neked megy a Google Pay fizetés is?

En google pay-t nem probaltam, egyenlore orulok hogy megint normalisan tudom hasznalni.