Tymczasowa Blokada Karty Curve

Odnotowałem powtórne płatności kartą Curve 10 dni temu i to było gdzieś po 2 w nocy.
Zaniepokojony tym faktem napisałem od razu do supportu aby wyjaśnić sprawę.
Były to zdublowane doładowania na konto Revolut, więc i z nimi zacząłem to wyjaśniać.

Z Revolut po ok. 1 dniu sprawa była jasna. Środki zostały zwolnione z Curve i Revolut po prostu automatycznie ponowił płatność.
Chciałem wyjaśnić to poprzez chat, ale dostałem tylko krótkie info po 5 dniach w sobotę, że wyjaśnią to ale blokują mi kartę.
Zaraz im odpisałem, ale bez odzewu. Nadal mam zablokowaną kartę przez Curve Team i nie mam jak jej odblokować.
Założyłem nowy chat i zgłosiłem fakt i reklamacje przez stronę www.
Pomimo info że mają 48 godzin lub 3 dni (na reklamacje) do tej pory nic nie dostałem.

Czy ktoś z was miał podobny przypadek?
Z kim (nawet po angielsku? można to wyjaśnić tutaj?

Jesteście moją ostatnią deska ratunku, bo karty używam ponad rok (dość intensywnie / wiele miejsc) i zaraz mi wszystkie subskrypcje powygasają, za brak płatności…

Hi there! Welcome to the Community :partying_face: Sorry to hear you’ve had this experience. Could you please DM us your email address via Facebook or via @AskCurve on Twitter? We can then check on the status of your support ticket for you.

Hi Social_Lea,
I don’t have account on Facebook and Twitter. Is there any alternative way?
Only which is the nearest from the upper will be Messenger.
Do you have account there?

I have the same problem, but also pending transaction, can u help me.

[Edit PoelieV: removed personal information]

Hi, They have a lot of work and they are currently overloaded. In fact my case was solved after 11 days.

What kind of pending transaction do you have? Sometimes, Curve APP does not refresh it properly and after release the funds are still in the app as pending.

Sometimes the shop does not get the funds and renew the payments. So finally, you will see the old transaction as pending and double the new transaction from the same shop with the same amount but finalized.

I think that Curve should solve this bug and all should be clear then.

This topic was automatically closed 7 days after the last reply. New replies are no longer allowed.