Wysokość limitów transakcji dla polskich użytkowników

Cześć!
Jakie macie limity na swoich kartach? Po postach widzę jakbyśmy otrzymywali dużo niższy limit niż użytkownicy z Wielkiej Brytanii. Zazaczam, że nie chodzi tutaj o ten podstawowy limit dla nowych użytkowników, mam na myśli ten, który się ma automatycznie zwiększać po jakimś czasie.

Sam przerzuciłem się w całości na kartę Curve, bo łatwo opisuje mi się płatności i oddziela kategoriami, ale w tej chwili patrząc na historię konta musiałbym czekać jeszcze miesiąc czasu na odblokowanie limitu, z kolei pomoc techniczna jak kiedyś działała bez problemu tak teraz ociągają się z odpowiedzią.

Biorąc pod uwagę jak dużo ludzi ma problem z supportem a ja z głupim podniesieniem limitu zastanawiam się czy warto w ogóle dalej brnąć w te rozwiązanie. Póki co czekam jak głupi z płatnościami bo uparłem się na korzystaniu z tej karty ale to też nie może trwać w nieskończoność…

Gdy zbliżałem się do limitu rocznego (miałem 10k GBP) napisałem do supportu prośbę o zwiększenie limitu, w ciągu 2-3 dni po dodatkowej weryfikacji dokumentem tożsamości limit roczny został podniesiony do 50k GBP.

Ja też się już wcześniej kontaktowałem i podnieśli mi do 20k. Wszystko też zamknęło się w rozsądnych ramach czasowych.

Teraz natomiast kiedy karta znowu jest nieużywalna kontakt z Curve to jest jakaś porażka. Patrząc jeszcze na opisy innych osób na forum wynika, że na odpowiedź poczekam sobie jeszcze 2 tygodnie. Chyba lepiej byłoby zrezygnować z takich rozwiązań, apkę odinstalować i wrócić do normalnej karty.

Nigdy nie czekałem na odpowiedź od supportu dłużej niż 5 dni (na polskie warunki to strasznie długi czas, ale jakoś się przyzwyczaiłem :smiley: ) .

U mnie odpowiedź była nawet na drugi dzień. Czy to chodziło o chargeback czy zwiększenie tego limitu.

Zupełnie inna bajka niż teraz. Powinni w jakiś sposób priorytetować te sprawy, bo w zasadzie jak przyjdzie mi skorzystać znowu z normalnej karty to wracać do Curve nie mam po co. Wszystkie płatności zawieszone, usługi mam podpięte do tej właśnie karty a merchanta nie będzie interesować, że korzystam z jakiegoś wynalazku “Curve”, który nawet nie ma sensownej pomocy w tak prostych sprawach.

Cenię Curve za przewalutowanie, aplikację z notatkami do transakcji (która swoją drogą zawiera coraz więcej dziwnych bugów) ale czekanie więcej niż 24h na tak ważne sprawy dyskwalifikuje użytek tej karty na co dzień.

@MarekCz podziwiam za cierpliwość :slight_smile: i dzięki za odpowiedź, bo wynika z tego, że limity Curve też wymyśla sobie jak im przypasuje. Jedni 50k, drudzy 20k, a pozostałym to nawet konta wyłączają.

Dla wszystkich zainteresowanych: zadzowniłem na infolinię (tylko po angielsku) i po podaniu swoich danych miał ktoś się ze mną w tej sprawie skontaktować. Po telefonie do nich nie minęło nawet 30 minut kiedy dostałem odpowiedź na swoje dwie wcześniejsze wiadomości (na maila), gdzie zapytano mnie o dane do weryfikacji i zostałem zweryfikowany na następny dzień.

Nowe limity są już 1:1 jak dla pozostałych użytkowników ze społeczności:

• dzienny limit: 4 500 GBP
  • 30-dniowy limit: 20 000 GBP
  • 365-dniowy limit: 100 000 GBP

Przydałoby się by w przyszłości takie sprawy traktowali priotytetowo, całe szczęście w moim przypadku dało radę to jakoś przyśpieszyć. :slight_smile:

1 Like

A ja mam limity podane w aplikacji w zlotowkach i odpowiednio 5 tys zl miesieczny i roczy i take same limity wyplat z bankomatow po 5tys zl miesieczny i roczny. Czy oni sami podniosą te limity czy trzeba sie z nim kontaktowac.

W ich FAQ jest informacja, że sami podnoszą ale nic takiego mi się nie przytrafiło. Zawsze musiałem do nich pisać. Podobno najszybciej o podniesienie limitu można pytać po ośmiu tygodniach od założenia konta.

Dlatego jeżeli zbliża Ci się końcówka limitu - zrób to już teraz przez aplikację, bo pomoc techniczna jest zwyczajnie przeciążona i nie będziesz musiał/musiała kombinować jak ja. :wink:

Ok. Dzieki

This topic was automatically closed 7 days after the last reply. New replies are no longer allowed.