Zablokowana karta Curve "You card is locked and currently cannot be used for this purchase. Please contact your bank."

Chciałem dodać kartę banku N26.
Podczas dodawania należny potwierdzić to w aplikacji banku N26.
Po potwierdzeniu i komunikacie, że karta zweryfikowana w aplikacji N26 wyskakuje błąd w Curve ,że nie przeprowadzono weryfikacji poprawnie.
Próbowałem to zrobić 3 razy i w efekcie moja karta curve jest zablokowana.
“You card is locked and currently cannot be used for this purchase. Please contact your bank.”

Bez sensu. Coraz bardziej mnie irytuje ta usługa. Żadna karta jaką mam nie współpracuje z Curve poza ING fizyczna karta. ING wirtualna przedpłacona nie działa. PKOSA nie działa, N26 nie działa - blokada karty curve.
W aplikacji Curve karta widnieje jako zablokowana. Gdy wciskam odblokuj wyskakuje napis wystąpił błąd spróbuj ponownie. Jest to bardzo awaryjne. Jak będe miał tylko jedna kartę ze sobą i nastąpi jakaś blokada z powodu powiedzmy problemów komunikacyjnych pomiędzy sklepem a curve to moja karta zostanie zablokowana. Więc dla bezpieczeństwa lepiej mieć dwie albo nawet i 3 zawsze ze sobą. No ale to w takim razie po co mi kolejna Curve?
Napisałem z prośba o pomoc ale czekać muszę do 48 godzin.
Śmiech na sali.